понеділок, 19 жовтня 2015 р.

"БізнесОК" у процесі діяльності!

Доброго дня, шановні читачі нашого блогу!

 Активність у вересні-жовтні 2015 року була така висока, що ні у керівників, ні у учасників проекту не знайшлось вільної хвилинки описати усі події на блозі.

Зараз життя входить у більш спокійний ритм, у ліцеї природничо-наукового навчання настали канікули і з'явилось трохи часу для висвітлення останніх подій у житті клубу.
1. Почну з того, що як і завжди, у вересні почався процес переформування команди. На зміну випускникам 2015 року прийшло багато нових учнів 9-10 класу, яких зацікавила діяльність нашого клубу. За перші тижні вересня довелось провести ряд зустрічей з міні-групами учнів які постійно задавали питання: "Навіщо?", "Яким чином?", "Коли?" і багато інших. Досить складно було вибрати єдиний час проведення засідань та ми впорались. Більше 30 нових заяв і формування нової команди взагалі завершилось.
2. Поки тривав процес формування команди досвідчені клубівці зі "старої команди" не сиділи склавши руки, а взяли участь у цікавому дистанційному навчальному проекті.
Як стверджують автори проекту: «Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України ми створюємо та розміщуємо МВОК на власній онлайн-платформі та надаємо безкоштовну можливість університетам, організаціям та провідним компаніям публікувати та розповсюджувати курси на цій платформі. Ми відкриваємо безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим в Україні". 
Члени нашого клубу працювали над курсом "Економіка для всіх" від викладачів Києво-Могилянської академії. 
Переглянути цей та інші цікаві і безкоштовні курси можна за посиланням: http://prometheus.org.ua/
3. Перші засідання цього року в повному обсязі стартували лише у жовтні. Тренінги 2 та 9 жовтня зібрали в середньому по 20 учасників. Їх тематика була для клубу зовсім нова адже базувалась на питаннях XI Нобелівського економічного турніру школярів Дніпропетровської області. Питання були наступні:
1. Як пояснити існування волонтерства в економічному світі?
2. Чи є економічно вигідним для випускників українських шкіл навчатися за кордоном?
3.  Чому біткоїни стали грошима? Можливості та загрози криптовалют.
4.  Швейцарський годинник за 70 000 доларів та китайський за 2 долари показують той самий час. Як за цих умов виживає виробництво годинників у Швейцарії?
5.  Мікроекономічний аналіз кохання з першого погляду.
6.  Як зробити подорожі по світу прибутковими для подорожуючих?
7.  Економіка споглядань: як заробити на красі природи?
8.  Чи є економічні перспективи у книговидавництва?
9. Пенсійний вік в Україні: збільшувати чи зменшувати? (Відповідь дати на базі моделі Самуельсона-Даймонда, названої на честь Нобелівських лауреатів з економіки у 1970 та 2010 рр. відповідно)
4. Тривала підготовка передувала самому турніру юних економістів, який відбувся 17 жовтня 2015 року в Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля.


Команда у складі Безверхої Маші, Губи Даніелли, Лисенка Кості, Слабка Дмитра та Багдасаряна Давида боролась і зайняла IVмісце в півфіналі.


Отриманий досвіт, беззаперечно, дозволить наступного року проявити себе команді клубу набагато краще.
 5. Щойно закінчився турнір а вже розпочалась підготовка до нового заходу - участі в "Днях науки", що пройдуть 30 жовтня 2015 року на базі Інституту підприємництва "Стратегія". Збираються факти, узагальнюється досвіт і готуються доповіді на актуальну тематику.


6. Також клуб "БізнесОК" почав підготовку своїх членів до олімпіад з економіки та географії. Побажайте успіху нашим починанням!

суботу, 10 жовтня 2015 р.

10 жовтня 2015 н.р. - це Всесвітній день психічного здоров'я

Прес-реліз
Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. І повірте, фізичне здоров'я неможливе без психічного здоров'я. 
За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей. 
В Україні Всесвітній день психічного здоров'я відзначають з 1992 року. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості. 
Адже, згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителей (це більше 3 % всего населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець. 
Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. За статистикою, на заході країни частіше хворіють заробітчани, в центральній Україні – ліквідатори аварії на ЧАЕС, на сході – шахтарі. Інвалідизація від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань.
За прогнозами фахівців до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які лідируватимуть за кількістю людських працевтрат, пов’язаних з цими захворюваннями. Психічні розлади обженуть у цьому плані навіть серцево-судинні захворювання, які нині традиційно тримають пальму першості у структурі захворювання населення земної кулі. Це прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я. 
Стреси здебільшого призводять до неврозів. А від неврозу один крок до непоправних психічних розладів. До речі, медики давно вже встановили перелік людей, найбільш схильних до стресів. Це шахтарі, пожежники і самі ж лікарі. Є в цьому списку вчителі, психологи та журналісти. Здоров’я населення залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем. Джерело: http://www.guoz.lviv.ua/
Члени ШКП "БізнесОк" постійно проходять моніторинг психологічного розвитку за ДПК "Універсал-4 онлайн", тому будь-які, навіть несуттєві, проблеми вирішуються одразу за допомогою практичного психолога, тут і зараз, враховуючи психічний стан кожного учня.
Шановні учасники Проекту "Шкільна академія підприємництва", будьте уважними один до одного та оберігаймо власне психічне здоров’я.