Ліцей















Інформація
про ліцей природничо - наукового навчання
м. Жовті Води





Добровольський Володимир Васильович,
Директор ліцею
директор ліцею,
заслужений працівник освіти України,
відмінник освіти України,
лауреат обласної педагогічної премії,
спеціаліст вищої категорії,
вчитель-методист, вчитель історії,
почесний громадянин міста Жовті Води.

Комунальний заклад освіти ліцей природничо-наукового навчання м. Жовті Води профільний навчальний заклад, створений в 1991 році. Статут закладу затверджено рішенням міськвиконкому м. Жовті Води №181 від 12.04.1991 року та рішенням міжвідомчої акредитаційної комісії № 4 від 12.08.95 р.

Кредо навчального закладу
„Ліцей для тих, хто бажає досягти успіхів у житті”

В ліцеї 14 класів (з 5-го по 11-й). На двох факультетах ліцею, фізико – математичному та біолого – хімічному, навчається 338 учнів.

Кадрове забезпечення
Всього вчителів – 32.
З них:

  • спеціалістів вищої категорії – 17;
  • І категорії –6;
  • учителів-методистів – 14;
  • старший вчитель - 1.

Проблема ліцею
Фундаментальна науково-практична довузівська підготовка особистості, її соціальна трансформація у відкритому громадянському суспільстві України.
Основними напрямками  діяльності  педколективу  ліцею є:
·                     підготовка інтелектуального потенціалу для держави через систему безперервної освіти «ліцей – вуз – наука – виробництво»;
·                     створення єдиного освітнього простору, використання інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесі та визначення їх впливу на становлення особистості учня;
·                     здійснення фундаментальної науково-практичної довузівської підготовки учнів,  яка б сприяла свідомому вибору професії в залежності від рівня розвитку, нахилів кожного ліцеїста та забезпечувала його трансформацію у сучасному інформаційному суспільстві ;
·                     тісна співпраця з вузами у створенні середовища для подальшого розвитку інтелектуалу обдарованих випускників, залучення їх до наукової  діяльності і співробітництва з ліцеєм;
·                     широке співробітництво з науковими центрами, впровадження науки та передового досвіду в педагогічний процес, підготовка висококваліфікованих освітянських педпрацівників;
·                     виховання інтелігентної особистості, справжнього громадянина незалежної України у світі концепції національного виховання.

Характеристика закладу
За 25 років існування в ліцеї створена система навчання та виховання, яка забезпечує атмосферу творчого пошуку учнів і викладачів, їх плідну співпрацю, вільний розвиток особистості демократичного суспільства. Педагогічний колектив ліцею сьогодніце 32 висококваліфікованих викладача, з них 2 педагоги - гранти Міжнародного Соросівського фонду, 14 учителів - методистів, 17 спеціалістів вищої категорії.
Досвідом своєї роботи педагоги ліцею щедро діляться зі своїми колегами: їх роботи (розробки уроків, методичні статті) постійно друкуються в обласних та державних педагогічних виданнях, досвід викладачів ліцею був представлений на обласних ярмарках педагогічної майстерності в 2000 - 2015 роках, Всеукраїнських педагогічних виставках 2011-2015р.р.
Навчальний заклад має необхідну матеріальну базу: 17 оснащених кабінетів, лабораторію інформаційних технологій, яка забезпечує комп'ютерну підтримку навчального процесу. В ліцеї 46 комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет . Бібліотечний фонд складає більше 26 тисяч екземплярів.
Свої різнобічні здібності учні мають можливість реалізувати і в позаурочній діяльності: вони активно беруть участь в роботі танцювального колективу, удосконалюються в спорті, виступають на численних ліцейських вечорах, концертах, проводять дискотеки для ліцеїстів. В закладі створена учнівська організація самоуправління - ліцейське братство "Ліцинія", роботою якої керує Рада лідерів на чолі з Президентом ліцею .
Ліцей є центром науково-методичної роботи в регіоні. Викладачами ліцею розроблені авторські навчальні програми, які поєднують як базовий державний шкільний компонент, так і ліцейський компонент для розширення та поглиблення знань учнів із профільних предметів: математики, фізики, інформатики, хімії, біології. Навчальний заклад підтримує тісний творчий зв'язок із НДІ педагогіки АПН України, проводить апробацію нових підручників. Одним із провідних напрямків діяльності ліцею є науково-дослідницька робота. Учні пишуть і захищають наукові роботи на кафедрах ліцею (кафедра природничо-математичних дисциплін, кафедра іноземної мови, кафедра природничих дисциплін, гуманітарна кафедра). За останні два  роки в обласному та державному конкурсах МАН звання переможців вибороли 6 учнів. Наукові роботи ліцеїстів друкуються як в обласних, так і в державних виданнях, таких як "Робоча газета", "Нива знань", "Освіта України", "Джерело", "Українське слово", "Смолоскипи".

Досягнення ліцею

За 25 років існування вихованці ліцеюлосягли прекрасних результатів.            Сьогодні ліцей – це :

  •      лідер серед шкіл міста й області. За 25 років існування ліцею вчителі –предметники підготували майже 6000 переможців та призерів міських,  832 переможця обласних олімпіад та конкурсів МАН; 42 – в державних олімпіадах; 2 – в міжнародних олімпіадах в Нідерландах та Торонто (Канада); 97 учнів 11-х класів – переможці регіональних олімпіад провідних вузів . За останні роки 13 випускників ліцею отримали 200 балів на ЗНО з профільних предметів;
  •         200 балів отримали 13 ліцеїстів з профільних предметів: математика, фізика, біологія, хімія у період з 2008 по 2016 рік за результатами ЗНО;
  •         за результатами ЗНО 2016 року з української мови ліцей увійшов у «Топ-200» кращих ліцеїв та гімназій України, з інших предметів якісний показник складає щорічно 92-97%;
  •         відмінна команда педагогів, професіоналів високого рівня, використання психолого-педагогічного комплексу «Універсал», розробленим Інститутом обдарованої дитини Академії педнаук України згідно  договору  про співпрацю;
  •          золота  медаль Всеукраїнської акції «Флагмани освіти і науки України», срібна медаль Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», бронзова медаль Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті»,  учасник національного проекту «Відкритий світ».
Протягом 23 років всі 100% випускників ліцею стають студентами вузів. Навчальний заклад підтримує постійний зв'язок з вузами за такими напрямками: проведення спецкурсів (КПІ, ДНУ, ХНА, ДХТУ, КНУ ім. Т.Г. Шевченка ), навчання учнів на ФДП (КПІ), заочні, регіональні олімпіади (КПІ, ХНА, ДХТУ, МФТУ, МДУ ім. Ломоносова, КНУ ім. Шевченка, МЕІ, ДТУ, ДГА), консультування учнів – членів  МАН (ДДУ, КДУ ім. Шевченка, інститут  післядипломної  освіти  м. Дніпропетровська).
Міністерством освіти України в1995 році ліцей визнано одним із п'яти кращих навчальних закладів нового типу в Україні (інформаційний збірник Міністерства Освіти України 1996р. N10).
Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 36, м. Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52201,
e-mail: lyceumzv@ua.fm, сайт ліцею: http://lyceumzv.at.ua

3 коментарі:

  1. Здорово, молодці, дівчата! З такою любов'ю представили Ваш Ліцей! Це дуже приємно, що для цього є у Вас ціла сторінка. З повагою, Світлана Вікторівна.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякуємо за гарну оцінку, але ми просто констатуємо факт, бо ми скромні виконавці. Вся висока результативність роботи - це заслуга ДИРЕКТОРА та всього колективу.

    ВідповістиВидалити
  3. Це знову я! Побажання одне, замініть чорні рамки на фото!!! Сумно читати, а Ви - це феєрверк цікавих ідей, креативу, посмішки, гумору!!! З повагою, Світлана Вікторівна.

    ВідповістиВидалити