пʼятниця, 1 листопада 2013 р.

Звіт про хід виконання інноваційного Проекту "Шкільна академія підприємництва"

Інформація
про хід виконання інноваційного Проекту «Шкільна академія підприємництва» в Ліцеї природничо-наукового навчання м. Жовті Води


Відповідно до наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 27.08.2013 р. № 653/0/212-13 «Про реалізацію інноваційного проекту «Шкільна академія підприємництва» в ліцеї природничо-наукового навчання з 01.09.2013 р. розпочато впровадження в навчально-виховний процес інноваційний Проект «Шкільна академія підприємництва».

1. Підготовчий етап та координатори Проекту

Координаторами із впровадження Проекту від ліцею призначено вчителя економіки Присяжну Ірину Вікторівну та практичного психолога Сушко Олену Миколаївну. Необхідно зазначити, що для підтримки проекту навчальним планом ліцею передбачено 1 тижневу годину за рахунок годин, виділених виконкомом Жовтоводської міської ради для роботи з обдарованими дітьми.
В рамках підготовки до реалізації  Проекту координатори взяли активну участь у наступних заходах:
1.                10-11 червня 2013р. у семінарі-тренінгу для учасників проекту «Шкільна академія підприємництва 2» в м. Дніпропетровськ, який був інформативно насиченим та надзвичайно корисним. Фахівці підготувалися для подальшої зустрічі зі своїми колегами в м. Херсон (Херсонська академія безперервної освіти).
2.                23-26 червня 2013 р. у 4-денному семінарі-тренінгу в м. Херсон на базі Херсонської академії безперервної освіти, де пройшов цикл підготовчих тренінгових занять під керівництвом іноземних партнерів, висококваліфікованих педагогів та психологів з Польщі.
2. Формування команди

Бажання стати учасниками Проекту виявили більше 60 учнів 9-11 класів ліцею. Відбір учнів у команду шкільного клубу підприємництва з назвою «БізнесОК» здійснено на основі тестування за психологодіагностичним комплексом «Універсал-3». 19 найкреативніших, найрозумніших, найпідприємливіших ліцеїстів стали членами клубу та учасниками проекту.
Беззаперечним лідером є Мирослава Писаревська, учениця 11 класу фізико-математичного факультету, яка розробила та запропонувала символіку клубу та корпоративний стиль блогу.
 Секретарем, який фіксує діяльність клубу, було призначено Валерія Василенко, учня 11 класу фізико-математичного факультету.

3. Основна діяльність

Основна діяльність клубу здійснюється згідно прийнятого Статуту клубу та розробленого Плану роботи, затверджених директором ліцею.
Основними напрямками роботи члени клубу обрали наступні:
-         вивчення історій успіху видатних підприємців минулого та сучасності;
-         аналіз базової економічної термінології;
-         розробка власних та аналіз існуючих перспективних бізнес-ідей для формування майбутніх бізнес-планів;
-         вивчення психології підприємницької діяльності;
-         аналіз сучасної ситуації бізнес-простору.
За період з 01.09.2013р. по 01.11.2013р. було проведено 7 засідань клубу.
10 жовтня 2013 р. на базі інституту підприємництва кафедри «Економіка підприємства та маркетинг» відбулася ІІ Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Економіка і управління в умовах глобалізації: методологія та практика». Члени шкільного клубу підприємництва «БізнесОК» стали активними учасниками та не менш активними слухачами цієї конференції. Двоє кращих представників клубу, Охріменко Юлія та Писаревська Мирослава, були відзначені сертифікатами та грамотами за найкращі доповіді.
Учасники клубу  «БізнесОК» беруть участь в І турі конкурсу «Економіка для мене і Я в економіці». Конкурс передбачає надання пропозицій у вигляді презентацій.
Члени клубу об`єдналися в групи та працюють за такими темами:
- 10 кроків до економічного процвітання країни (Якби я був міністром економіки);
- 10 кроків до економічного успіху підприємства (Якби я був директором з економіки);
-10 кроків до економічного розвитку галузі (Якби я був прем`єр міністром);
-10 кроків до отримання мільйону (Якби я був підприємцем).
Конкурс триває до 1 грудня 2013 року.

4. Залучені експерти

До роботи клубу крім координаторів постійно залучаються висококваліфіковані фахівці в галузі економіки та адміністрування. Більшість засідань було проведено за безпосередньої підтримки та участі заступників директора з науково-методичної роботи Катерини Іванівни Петренко та з навчально-виховної роботи Олени Миколаївни Хапугіної.
До окремих засідань було залучено фахівця з економічних питань з великим викладацьким досвідом з економічних дисциплін у ВНЗ Євгена Миколайовича Глазиріна. Він виступив з доповідями: «STARTUP. Прості правила чи мистецтво успіху?» та «PROJECT. Кожен крок уперед повинен бути унікальним».
Особливий інтерес у членів клубу викликала присутність координатора Проекту Дніпропетровської області Світлани Вікторівни Кушнікової, яка не лише прийняла активну участь у роботі клубу, але й надихнула учнів на нові досягнення.
У бізнес-тренінгу із метафоричною назвою "Час обирає нас" брала участь завідувач методичним кабінетом відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради Світлана Станіславівна Канівець.

5. Висвітлення діяльності клубу «БізнесОК»

За умовами Проекту та задля популяризації діяльності клубу було створено блог за адресою http://zhv2013.blogspot.com.
На блозі своєчасно та в повному обсязі відображається інформація, яка стосується всіх аспектів діяльності клубу: новини про події за участю членів нашої команди, докладна інформація про всіх учасників клубу та навчальний заклад, фотозвіти та репортажі засідань, навчальні та методичні матеріали, практичні рекомендації психолога та інша актуальна інформація зі світу економіки та підприємництва. Також блог є популярною платформою для Інтернет-спілкування й обговорення думок. Загальна кількість переглядів сторінки блогу на момент звітування складає 11260.
Основний блог ефективно доповнюють особисті блоги кожного члена клубу.


Директор ліцею                                                 В.В. Добровольський

Сушко О.М. 05652 33585

3 коментарі:

  1. Цей проект дав нам дуже багато: нових друзів, багато нової інформації, а також неймовірні емоції.Ці чудові відчуття та знання, які ми отримали від участі у проекті залишаться з нами назавжди.

    ВідповістиВидалити
  2. ДОБРОГО ВРЕМЕНИ СУТОК КОЛЛЕГИ! РАДЫ ЗА ВАШ ОТЧЕТ О ПРОДЕЛАННОЙ РАБОТЕ КЛУБА! ТАК ДЕРЖАТЬ.

    ВідповістиВидалити