понеділок, 19 жовтня 2015 р.

"БізнесОК" у процесі діяльності!

Доброго дня, шановні читачі нашого блогу!

 Активність у вересні-жовтні 2015 року була така висока, що ні у керівників, ні у учасників проекту не знайшлось вільної хвилинки описати усі події на блозі.

Зараз життя входить у більш спокійний ритм, у ліцеї природничо-наукового навчання настали канікули і з'явилось трохи часу для висвітлення останніх подій у житті клубу.
1. Почну з того, що як і завжди, у вересні почався процес переформування команди. На зміну випускникам 2015 року прийшло багато нових учнів 9-10 класу, яких зацікавила діяльність нашого клубу. За перші тижні вересня довелось провести ряд зустрічей з міні-групами учнів які постійно задавали питання: "Навіщо?", "Яким чином?", "Коли?" і багато інших. Досить складно було вибрати єдиний час проведення засідань та ми впорались. Більше 30 нових заяв і формування нової команди взагалі завершилось.
2. Поки тривав процес формування команди досвідчені клубівці зі "старої команди" не сиділи склавши руки, а взяли участь у цікавому дистанційному навчальному проекті.
Як стверджують автори проекту: «Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України ми створюємо та розміщуємо МВОК на власній онлайн-платформі та надаємо безкоштовну можливість університетам, організаціям та провідним компаніям публікувати та розповсюджувати курси на цій платформі. Ми відкриваємо безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим в Україні". 
Члени нашого клубу працювали над курсом "Економіка для всіх" від викладачів Києво-Могилянської академії. 
Переглянути цей та інші цікаві і безкоштовні курси можна за посиланням: http://prometheus.org.ua/
3. Перші засідання цього року в повному обсязі стартували лише у жовтні. Тренінги 2 та 9 жовтня зібрали в середньому по 20 учасників. Їх тематика була для клубу зовсім нова адже базувалась на питаннях XI Нобелівського економічного турніру школярів Дніпропетровської області. Питання були наступні:
1. Як пояснити існування волонтерства в економічному світі?
2. Чи є економічно вигідним для випускників українських шкіл навчатися за кордоном?
3.  Чому біткоїни стали грошима? Можливості та загрози криптовалют.
4.  Швейцарський годинник за 70 000 доларів та китайський за 2 долари показують той самий час. Як за цих умов виживає виробництво годинників у Швейцарії?
5.  Мікроекономічний аналіз кохання з першого погляду.
6.  Як зробити подорожі по світу прибутковими для подорожуючих?
7.  Економіка споглядань: як заробити на красі природи?
8.  Чи є економічні перспективи у книговидавництва?
9. Пенсійний вік в Україні: збільшувати чи зменшувати? (Відповідь дати на базі моделі Самуельсона-Даймонда, названої на честь Нобелівських лауреатів з економіки у 1970 та 2010 рр. відповідно)
4. Тривала підготовка передувала самому турніру юних економістів, який відбувся 17 жовтня 2015 року в Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля.


Команда у складі Безверхої Маші, Губи Даніелли, Лисенка Кості, Слабка Дмитра та Багдасаряна Давида боролась і зайняла IVмісце в півфіналі.


Отриманий досвіт, беззаперечно, дозволить наступного року проявити себе команді клубу набагато краще.
 5. Щойно закінчився турнір а вже розпочалась підготовка до нового заходу - участі в "Днях науки", що пройдуть 30 жовтня 2015 року на базі Інституту підприємництва "Стратегія". Збираються факти, узагальнюється досвіт і готуються доповіді на актуальну тематику.


6. Також клуб "БізнесОК" почав підготовку своїх членів до олімпіад з економіки та географії. Побажайте успіху нашим починанням!

Немає коментарів:

Дописати коментар