пʼятницю, 10 червня 2016 р.

Проект «Навчання фандрейзингу»

06-08 червня 2016 року в ліцеї природничо-наукового навчання під час літньої школи для учнів старших класів (команда дівчат 10-х класів під керівництвом тренера Рудченко С.М.) пройшов тренінг «Навчання фандрейзингу». Ініціатором та організатором проекту виступив виконавчий комітет Жовтоводської міської ради.
 Мета тренінгу - ознайомлення учнів з особливостями розробки проектних ідей та здобуття досвіду з підготовки та написання грантових проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток громади та залучення іноземних донорів. Колектив тренерів – це команда викладачів–професіоналів, які мають багаторічний досвід із розробки і написання проектів, проведення семінарів та тренінгів, досвід співпраці з органами місцевого самоврядування, підготовки, супроводу та реалізації міжнародних грантових проектів.
Перший день розпочався виступом заступника міського голови Євгена Глазиріна, який розповів присутнім про фандрейзинг та шляхи формування команди з написання проектів. Далі Віталій Марценовський, фахівець в області менеджменту та проектного управління, розповів про планування діяльності в рамках проекту та можливі ризики, що можуть бути пов’язані з його реалізацією В ході навчання тренери давали учням практичні завдання, які були направлені на вивчення проблем нашого міста та використання їх для написання проектів та залучення іноземних інвесторів.


Другий день навчання розпочався з доповіді Анни Орел – директора громадської організації «Українська Софія». Вона розповіла, що таке комунікації, репутаційний менеджмент; інформаційне суспільство, його особливості та інструменти. Кожне обговорене питання супроводжувалося прикладами з професійної діяльності Анни. Наступним доповідачем була Наталя Колесник – фахівець в області менеджменту, політики, бізнесу та проектного управління, активний громадський діяч. На прикладах були обговорені питання бюджетного планування та звітності, критерії оцінювання правильності складання бюджету.



Протягом останнього дня з учнями працювали Володимир Гончар – секретар міської ради, активний учасник тренінгів, присвячених вивченню фандрейзингу, спеціаліст, який знає як писати та втілювати в життя проекти на користь громади міста, та Катерина Безрукава – редактор КЗК «Жовтоводська централізована бібліотечна система», яка представила приклади успішних проектів, реалізованих у м. Жовті Води.
Навчання завершилося роботою у командах обговоренням ідей по підготовці та написанню грантових проектів, а також заповненням аплікаційної форми.




Висловлюємо подяку всім тренерам, відокремленому підрозділу громадської організації «Самопоміч», в особі її керівника Василя Фурмана, та Торговельному дому «Добробут» – Анатолію Затинацькому – за допомогу в організації та проведенні заходу!



Немає коментарів:

Дописати коментар